Otsi: 
Prinditav versioon

<<

Oomega kursuse sisukord >>

Mis on Oomega kursusMis kasu sest kursusest onKuidas ma pihta hakkanKontaktidOomega kursus

Tere tulemast Oomega kursuse kodulehele!

Oomega kursusMis on Oomega kursus?

Oomega kursus on õppematerjal, mille on ette valmistanud Allianss Piisava Arvu Koguduste Rajamiseks (the Alliance for Saturation Church Planting - ASCP). Sellesse allianssi kuulub üle 50 organisatsiooni ja koguduse,kes teevad koostööd, et rajada "piisavalt" kogudusi endise Nõukogude Liidu aladel. Iga ASCP tiim töötab selle eesmärgi nimel koos kohalike kirikute, koguduste liitude ja üksik-kogudustega. Need tiimid kasutavad Oomega kursust koguduste rajajate ning töötegijate koolituseks. Oomega kursuse ideeks on varustada kõiki kohalike koguduste töötegijaid vajalike vahenditega koguduse kasvuks ja paljunemiseks.

Oomega kursus õpetab kristlasi evangeeliumi kuulutama, kavandama koguduse kasvu ning töötama koguduse kasvamise ja paljunemise nimel. Iga maal ja piirkonna kristlikel juhtidel võib olla visioon, kuidas rajada uusi kogudusi, mis on võimelised kasvama ja edaspidi rajama omakorda uusi kogudusi. Oomega kursuse idee on see, et kohalikud kristlased rajavad need uued kogudused, millesse on kasv ja paljunemine juba "kaasa sündinud".

Mis kasu on Oomega kursusest minule, minu kogudusele, minu kirikule?

Oomega kursust võib kasutada mitmel viisil. Kõige viljakam viis on osaleda koolitusel, mida korraldavad ASCP töötegijad ja kus õpetajaiks on kogemustega koguduste rajajad. Selline kursus koosneb moodulitest, mida läbitakse mitme kuu vältel ning mille juurde kuulub ka õpilaste praktiline tegevus mõne koguduse rajamisel.

Teine viis on kasutada Oomega kursust seminari, piiblikooli või koguduse piiblikooli õppekavas.

Kolmas viis on kasutada materjali iseõppimisel ning vajadusel küsida abi ASCP Eesti tiimi liikmetelt, kelle kontaktandmed on ära toodud selle artikli lõpus.

Ja nüüd...

Parim on see, et Oomega kursuse materjalid on tasuta saadaval Internetis, aadressil http://www.ekklesia.ee/oomega. Lisaks internetiversioonile saad enda arvutisse tõmmata ka oma printeril väljatrükitava PDF (Adobe Acrobat) versiooni, võid võtta terve konspekti korraga või üksnes sind huvitavad loengud. Praegu on Oomega kursuse eestikeelne versioon ettevalmistusjärgus, internetti ilmub uus osa iga paari kuu järel.

2001. aasta suveks ilmub ka Oomega kursuse CD-versioon, mis sisaldab kõik 5 osa nii HTML versioonis kui ka trükitavas PDF versioonis. Kui selleks tekib vajadus, siis antakse Oomega kursuse materjal välja ka paberil.

Rohkem saab teada

Kevin Mason
Tel. +372 5663 3186
e-post:

Jim Harrison
e-post:

 

<< Eelmine

Järgmine >>

Oomega kursus • www.AllianceSCP.org