Kodulehe suunaja

Lõpetas Piiblikooli esimene lend

Maikuu viimastel päevadel (30-31 mai 2014) leidis aset Eesti EKB Koguduste Liidu Piiblikooli õppeaasta viimane sessioon. Toimus lõpujumalateenistus, kus Piiblikooli läbimise tunnistused sai kolmkümmend viis õppurit.

piiblikooli lopetajad 2014 05 30

Oma sõnavõtus toonitas õppurite esindaja Priit Rohtmäe, et piiblikoolis õppimine on aidanud leida oma ande ja mõista sügavamalt nii Piiblit kui koguduse tööd.

Seminari rektor Margus Kask, kes ühtlasi oli Piiblikooli juhataja, tõi oma sõnumis esile lõigu Jeesuse ülempreesterlikust palvest (Jh 17:1-11). Rektori sõnutsi saatis see väljaläkitamispalve nii jüngreid kui saadab ka piiblikooli lõpetajaid nende tegemistes.

Julgustava sõnavõtuga esines Eesti EKB Koguduste Liidu president Meego Remmel, kelle sõnum lõpetajatele oli: „Nüüd on teie kord minna ja jätkata tööd!“

Tallinna piirkonna kogudusi esindas pastor Indrek Luide, kes innustas kõiki lõpetajaid kuulutama head sõnumit. Selleks anti lõpetajatele Evangeelse Alliansi poolt üllitatud evangeelsed traktaadid, mida tuleb jagada neile, kellele kuulutatakse evangeeliumi.

Lõpujumalateenistusel laulis Oleviste Koguduse tütarlaste ansambel, mille eestvedaja Gerly Tammiste oli ühtlasi ka Piiblikooli lõpetajate seas.

ansambel piiblikooli lopujumalateenistusel 2014 05 30

Piiblikool alustas oma tegevust 2013. aasta oktoobris. Osalejaid oli üle Eesti paljudest kogudustest. Kokku toimus üheksa õppesessiooni Tallinna Allika Baptistikoguduse ruumides. Sessioonide vahel pidid õppurid täitma praktilisi ülesandeid koguduses pastori juhendamisel. Samuti oli vaja pidada enda vaimuliku arengu päevikuid, kuhu tuli märkida loetud piiblikirjakohad kui ka palveteemad. Mitmete lõpetajate sõnutsi aitas selline päevik korrastada nende mõttemaailma.

Lisaks loengutele toimus õppetöö ajal praktika Tallinnas Kopli supiköögis. Seal õpiti alandlikku ja tähenduslikku teenimist.

Meeldejäävaks sündmuseks oli Piiblikooli väljasõit Ridala kogudusse. Õpiti tundma koguduse lugu, kuid osadusõhtul ka üksteisi lugusid. Ridala koguduse poolt korraldas vastuvõttu sealne pastori kohusetäitja Ethel Suurküla, kes oli ka ise Piiblikooli õpilane. Väljasõidu teemadeks olid ülistus ja Püha Vaimu töö, millest rääkisid Timo Lige ja Allan Kroll. Õppetöö oli teistmoodi selle poolest, et osalema tulid ka kohaliku koguduse liikmed. Nii sai Piiblikool teenida kogudust.

Piiblikooli aitasid läbi viia mitmed abilised: koordinaator Evelin Belõi, Indrek Luide, Allika Baptistikogudus, Oleviste Kogudus, Sõbra Käsi, Marika Nigulas jpt.

Piiblikooli õppetöö jätkub. Järgmise õppeaasta kursuse nimi on „Kutse kool“ ning see leiab aset Lõuna-Eestis nii Nuutsakul kui Tartus. Õppetööd koordineerib Einike Pilli.

Piiblikooli missioon on aidata Jeesuse järgijatel leida oma annid Jumala teenimiseks ja eesmärk on valmistada kristlasi ette koguduslikule teenimistööle.

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017