Kodulehe suunaja

Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris lõpetas täiendkoolituse hulk väikeste koguduste töötegijaid

Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris oli aprillikuu algus tavapärasest pidulikum. Kuu teisel päeval lõpetas järjekordse üheaastase täiendkoolitusprogrammi hulk koguduste töötegijaid. Enamus osalejatest kuulusid väikestesse Liidu kogudustesse.

Koolitus keskendus teemale "Kogudus heade muudatuste algatajana". Kokku õpiti üheskoos Jumala Sõna tundma viiel nädalavahetusel 2010. a oktoobrist 2011. a aprillini. Selise Nelipüha Koguduse pastori Koit Kase sõnutsi andis kogu koolitus väga vajalikke lisateadmisi nendele, kel seisab ees koguduse teenimine diakoni või diakonissina.

Ühiselt omandati teadmisi vabakoguduste ja ühiskonna seoste, Piibli käsitlemise, praktilise eetika, koguduse juhtimise ja hingehoiu kohta.
Eriti kasulikuks pidasid koolitujad ühiseid osadusõhtuid Tartu koguduste keskel. Tutvuti Kolgata, Salemi, Risttee ja Annelinna koguduste töö ja tegemistega. See andis hea võimaluse teha järeldusi ka osaleja kodukoguduse töö kohta.

Loenguid pidasid Toivo ja Einike Pilli, Margus Kask, Ermo Jürma, Peeter Roosimaa, Meelis Kibuspuu. Koolituse viiel korral osales kokku 32 inimest.
Kõrgema Usuteadusliku Seminari sooviks on aidata kogudusi nende töötegijate koolitamisel. 2011/2012 õppeaastal on võimalik Seminaris õppida nii tasemekoolitusel kui ka mitmetel erinevatel täiendkoolitustel. Täpsemat infot nende kohta saab Seminari kodulehelt.

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017