Kodulehe suunaja

GLS seminar esitles ebatäiuslikku pastorit

2. aprillil Tallinnas EMK Teoloogilise Seminari ruumides toimunud GLS rahvusvahelist väikeseminari avades esitles GLS Eesti juht Meelis Kibuspuu hulganisti kokkutulnud kogudusekarjastele ja teistele juhtidele ebatäisulikku pastorit John Burke'i Texasest. Austini linnas asuva Gateway koguduse moto ja veendumuslik tervitus ütleb: "No Perfect People Allowed!" ehk "Täiuslikud inimesed pole lubatud!"


Kiiresti kasvava koguduse rajaja ning pastor Burke, kes varem teenis kaasa Bill Hybelsi Willow Creek koguduses Chicagos, tunnistas, et ei tema ega keegi ta koguduses pole täiuslik. Tallinna seminaril osalejatega oma kogudusetöö kogemusi jagades tõi ta mitmeid näiteid Gateway koguduse keskel muudetud eludega inimestest. Tuhandeid inimesi haaravas koguduses tunnistavad nii mehed kui naised, olgu nooremad või vanemad, kuidas nad on leidnud end esimest korda kirikus teretulnud olevat ning vabanenud tänu sellele umbusust Jumala ja kaasinimeste suhtes, minevikuhaavadest, erinevatest sõltuvustest, gay- ja lesbisuhetest ning homoidentiteedist ja igasugustest pahedest ning pattudest, mille kohta Gateway kogudus piibellikult kinnitab: "Tule, nagu oled, aga ära jää endiseks!"


Päeva lõpul kohtusid Liidu president Meego Remmel ja peasekretär Erki Tamm koos teiste vaimulike töötegijatega veel mõttevahetuseks John Burke'i ja tema kaastöölistega. Kibuspuu avaldas tänu tähendusrikka seminari läbiviimise eest. Remmel palus eestimaalasi teeninud vendadele jätkuvat õnnistust ning kordaminekuid ka järgnevatel seminaridel Põhjamaades ning Suurbritannias.

Rohkem pilte leiad siit

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017