Kodulehe suunaja

Eesti Rootsi Sillaehitus tõi Eestisse neli noort meest

Sillaehitus - Brobygget on EKBK Liidu ja Rootsi Misjonikiriku vaheline koostööprojekt süveneb

Liidu Noorsootöö Keskusel on tihedamad suhted Eksjö Misjonikirikuga Rootsis. Koostöö on jõudnud nii kaugele, et kevadisel koolivaheajal külastas 20.-25. märtsil neli Eksjö noormeest Eestit. Reisi eesmärk oli tutvuda koguduse noortega ja midagi koos teha ning panna oma käsi külge ka sotsiaalsfääris.

  Põhiliselt olid nad koos liiduga äsja liitunud Laagri koguduse noortega. Nende siin olemise ajal võõrustas neid Laagri koguduse noortejuht Helina Voogne.

  Noored saabusid pühapäeval kohe Laagri koguduse jumalateenistusele, kus andsid oma tervitused ning laulsid. Õhtul tutvuti Gruusia misjoniga oikumeenilises Misjonikohvikus. Ning peale seda jätkus veel jõudu vaadata filmi "Laulev revolutsioon".

Noored olid tulnud teenima mitte niisama aega veetma. Esmaspäeval koos linna ekskursiooniga toimus palverännak ja Eesti Noortemissiooni noorte liikmete juhatusel tutvuti ka linnatänaval inimestega, et neile rääkida Jumalast. Samal õhtul korraldati Laagri noortele ja nende sõpradele filmi- ja mängudeõhtu. Teisipäeval kiikasid rootslased sisse Kesklinna noortekeskusesse ja veetsid seal kohal olnud noortega toredalt aega.  Ja hiljem toimus üks tore lauamängude õhtu, mis spontaanselt läks üle ülistusõhtuks.

Koos Eesti noortega läksid nad veel tänavatele, et kohtuda inimestega ja nendele Jumalast rääkida. Oli mitmeid huvitavaid vestlusi, ka ühe kristlasega, kes sai väga julgustatud sellest, et noored on niiviisi väljas julgelt Jumalast rääkimas.

Õhtuks ja ööks oli aga plaanitud väike ellujäämisretk metsa koos Laagri koguduse pastori, noorte ja noortejuhtidega. Peale väikest külastust Nõmme Baptistikoguduse kasutatud riiete poodi, kust hangiti endale soojad riided öösel väljas magamiseks, võis seiklus alata. Noored ehitasid metsa iglu, tegid lõket, grillisid ja rääkisid tähtsatest asjadest. Rootslaste jaoks oli aga iglus liiga palav ja nad magasid lageda taeva all :)

Oma reisi viimasel päeval käisid nad koos Eesti noortega Sõbra Käe supiköögis, kus nad olid abiks supijagajatele ning oli väike mini-kontsert supiköögi külastajatele. Sõbralt Sõbrale kauplust külastati ka, et näha, kuidas seal töö käib, sest suures osas nende kaupluste töö ongi võimalik tänu Rootsi Misjonikirikule. 

Õhtul põigati sisse veel Oleviste noorte Saue kodugruppi, et koos palvetada ja Jumalat tänada.  Laagri koguduse noortejuht Helina Voogne ütles: "Võib öelda, et tore oli näha selliseid rõõmsaid ja hakkajaid Rootsi noori ja kõik kes me nendega kokku puutusime saime väga julgustatud."

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017