Kodulehe suunaja

Vaimulike töötegijate kevadpäevadel keskenduti pastorite naistele ja eestpalvele

8.-9. aprillil Nuutsakul toimunud Eesti EKB Koguduste Liidu kevadised vaimulike töötegijate päevad tõid Viljandimaale hulga pastoreid ja nende abikaasasid. Liidu õppe-, puhke- ja palvekeskuses suure sula aegu toimunud kokkusaamisel sai imetleda nii kevadvetest tulvil looduse Loojat kui ka vaimulikult elavat vett pulbitseva koguduse Issanda väge.

Temaatiliselt jagunes kahepäevane osadusaeg kaheks osaks: avaõhtul pöörati eritähelepanu pastorite naistele, teisel päeval aga koguduslikule eestpalvetööle. Esimest teemat aitas avada Kehra kogudusekarjase abikaasa Tiiu Palm.

Õe eluloolise õpetuskõne järel kutsus Viimsi koguduse abipastori naine Lea Edminster avatud mõtteringi teisigi pastorite abikaasasid. Üheskoos räägiti lahti nii ettekandes kui kuulajates tõstatunud küsimusi.

Leilirohke saunaõhtu, rahuliku ööpuhkuse ja maitsva hommikueine järel alustati uut päeva ühise tänulaulu ja palvega. Siis tutvustasid Anton ja Merle Tuul rahvusvahelise evangeelse eestpalveteenistuse "Healing Rooms" maaletoojana Eestis kavandatavate "palvekliinikute" töö algatamise põhimõtteid ja eelolevat ettevalmistust.

Kirikuvõõrastele inimestele kaasaja tervendusfilosoofiate ja -praktikate keskel suunatud kristlikes eestpalvekeskustes plaanitakse meeskondlikku koostööd erinevate koguduste ja kirikute vahel teenimaks inimesi seesmise ja välise tervenemise nimel pühendunud ühispalves.

Sisulist arutelu esilekutsunud ettekande järel jaguneti tunniks ajaks moodustatud palvegruppidesse, kus üksteist julgustati ja eestpalves teeniti. Mitmed kogesid elumuutva, uskuvärskendava ja tööleläkitava Jumala Vaimu puudutust. Lõppeks võeti veel tänumeeles kehakinnitust ning tänati õnnistusega läbi kahe päeva maitsva roa eest hoolitsenud Birjo ja Silver Urbast. Järgmised vaimulike töötegijate kokkusaamised on kavas 10.-12. novembril Tallinnas, aga ka juba 19.-20. augustil Nuutsakul toimuvas pastoriperede laagris.

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017