Kodulehe suunaja

Liidu juhatus tegi visiidi Ida-Virumaa kogudustesse

7. aprillil tegi Eesti EKB Koguduste Liidu juhatus visiidi Ida-Virumaa kogudustesse Kiviõlis ja Kohtla-Järvel. Hommikul külastati Kiviõli Vene EKB Kogudust, kohtudes viimast varem pastorina teeninud Vitali Tenini kui ka samas paigas evangeelses perspektiivis uue koguduse töötegijana elama ja teenima asunud Iurii Šideriga.

Kui vanema venna ja vendluse vene regiooni esindajatega pandi põlved maha Kiviõlis omal ajal rajatud ja remonditud palvemajas, siis noorele vennale, kes tulnud Eestimaale Moldovast, paluti õnnistust tema ja ta lapseootel abikaasa Albina Kiviõli kodus ümber teelaua kogunenud vene ja eesti vendade ühispalves.

Edasi suundus liidu juhatus kokkusaamisele Kiviõli Evangeeliumi Kristlaste Vabakoguduse pastori Allan Lilleoruga, kes võõrustas kaasvendi nii lõunasöögi kui ekskursiooniga omaaegsest kinomajast pühakojaks renoveeritavas kogudusehoones.

Aktiivsete misjonikontaktidega ning paralleelselt eesti ja vene keeles toimiv vabakogudus teeb evangeeliumi levikule pühendunud pastori eeskujul koostööd nii EKB kui teiste kogudustega Virumaal. Liidu juhatuse liikmetega, kes samas ka mõnetunnise töökoosoleku pidasid, räägiti evangeelse töö ning koguduste kasvu ja arenemisega seotud küsimustest Ida-Virumaal, kus on paslik nimelt kakskeelne töö.

Õhtul suundusid liidu juhid veel Kohtla-Järvele kohtumaks sealse Saaroni koguduse juhatusega. Toimus pikk ja sisukas mõttevahetus evangeelse ning kogudusliku töö võimalustest ja arengupersektiividest Kohtla-Järvel. Eestikeelse Saaroni koguduse juhatuse liikmed andsid liidu juhatuse liikmetele ülevaate mullu kasvanud koguduse ning koos venekeelse Kolgata kogudusega jagatud pühakoja renoveerimise töödest.

Talviti väikses saalis jumalateenistusi pidava Saaroni koguduse juhid esitasid liidu juhtkonnale ja vendluse meestele omalt poolt ametliku kutse korraldamaks 2012. aasta meeste palveõhtu Kohtla-Järvel.
Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017