Valga Betaania koguduses seati pastori ametisse Otto Aavistu

Nelipühal, 15. mail, seati ametisse Valga Betaania koguduse uue pastorina Otto Aavistu (46). Jumalateenistusel kõneles EKB Liidu lõuna piirkonna vanem Leho Paldre, pikaaegne Valga Betaania koguduse pastor Üllas Linder ning president Erki Tamm.

Otto Aavistule ulatab lilled Eesti EKB Liidu predisent Erki Tamm

Rohkem pilte sellest päevast saab vaadata Tõnu Toomla galeriist.

Leisi koguduse 74. aastapäev

Leisi koguduse palvalaVaade aastapäevateenistuselePeale teenistust oli ka ühine armastussöömaaeg

Leisi kogudus Saaremaal pühitses 30. juunil 74. aastapäeva. Juba koguduse algusest peale on Saaremaa põhjapiirkonna kogdustel olnud tihedad sidemed Hiiumaa kogudustega. Nii oli ka sel korral Leisis Hiiumaalt külla tulnud Kärdla koguduse pastor Tarmo Kähr ning õed Ellen Tüür, Saale Luup ning Leili Liit. Aastapäeval tervitasid Leisi kogudust Anatoli Mets, Rando Metsamaa ja õed Sõnajalad Saaremaalt. Hiiumaa tervitused andsid edasi Ellen Tüür, Leili Liit ning jutluse pidas Tarmo Kähr. Lauluga aitasid päeva kordaminekule kaasa Leisi koguduse õed, Rando Metsamaa ning Viivi ja Siiri Sõnajalg. Kuigi kogudus on väike, on Jumal suur ja ustav - Temale võisime sel kaunil päeval tuua kiitust ja tänu!

Laulavad Leisi õed  Tervitab Ellen TüürLaulavad Viivi ja SiiriPastor Tarmo Kähr

Rohkem pilte võib vaadata Kärdla koguduse kodulehe pildigaleriist!

Rakvere jõulumaa 3D seiklus Iisraeli

12.-16.detsembrini muutuvad Rakvere Karmeli koguduse (Koidula 15) hoov ja ruumid sajanditetaguseks Iisraeliks. Tegemist on lasteüritusega, mille käigus saavad mudilased teada, kust on pärit jõulud ja miks me neid igal aastal tähistame.

Põnevasse seiklusse juhatavad meid vahvad jõulutegelased, läbi 3D prillide jõuamegi otse Iisraeli jõulusündmuste sisse. Seikleme Iisraelis ringi ning vaatame ja osaleme sündmustes, mis toimusid umbes 2000 aastat tagasi. Ja nagu seiklustes ikka, on ka seekord varuks üllatusi.

*45 minuti* jooksul räägitakse lastele lõbusalt ja mänguliselt jõulusündmuste lugu. 

info: http://www.karmel.ee/page.php?page=INFOTAHVEL

Koguduse lastetöö juht ja jõulumaa eestvedaja Maria Kingsepp paneb käe külge igal pool.

3Dseiklus Maria3Dseiklus

Lõuna-Eesti piirkonna lastepäev Otepääl

LP Otepaa2012-1

Laupäeval, 26. mail toimus Otepää Evangeelses Vabakoguduses Palverändur lastepäev, kuhu oli kogunenud üle 100 lapse erinevatest kogudustest: Tartu Kolgatalt, Tartu Salemist, Elvast, Elva Annikoru tööpunktist, Otepäält, Kohtla-Järvelt, Antslast ja Tõrvast. Lastepäev algas rõõmsa laulusaatel kiites ühise Jumalalaste perena Taevaisa, millele järgnesid rühmatööd, meisterdamised, muusikakoda, atraktsioonid batuudil ja osadus piknikulauas. Kuid lastepäeva lõpuosas oli kõigile varuks tõeline üllatus - Eesti Lastemisjoni poolt korraldatud nukuteatri etendus "Sakkeusest", mis lõppes ühise tänu ja kiituselauluga Jumalale. Täname EEKBK Liidu Noorsootöö Keskuse juhatajat Pille Havakatsi, EEKBK Liidu muusikasekretäri Tähti Lehtsaart, Eesti Lastemisjoni kaastöölisi, abilisi Tartu 3D, Tartu Salemi, Kohila ja Elva kogudustest, kõiki abilisi, vabatahtlike ja kaaspalvetajaid. Kuid eriliselt täname Margo & Lea Merit ja nende peret, kes juba teist aastat on organiseerinud sellise toreda pühapäevakooli aastat kokkuvõtva ürituse. Jumal õnnistagu nende ettevõtmisi ja teenimist Otepää kogukonnas. Rohke laste osavõtt sellest üritusest kinnitab taas, et see võiks saada lausa iga-aastaseks traditsiooniks.

Loe edasi: Lõuna-Eesti piirkonna lastepäev Otepääl

Käina koguduses peeti meeles kauaaegset koguduse karjast

 

Meinhard Elmi sünnipäevakülalisedVanad sõbrad jutuhoosSünnipäevalaps Meinhard Elmi


Hiiumaal Käina koguduses peeti 85-ndal sünnipäeval meeles kauaagset kogudusevanemat Meinhardi Elmit. Staažikat jumalariigi töölist olid tervitama tulnud sõbrad nii kohapealt kui kaugemalt. Sünnipäevalaps ise tuletas kõigile meelde Ps 100 sõnu: "Hõisake Issandale, kõik ilmamaad! Teenige Issandat rõõmuga, tulge tema palge ette hõiskamisega! Teadke, et Issand on Jumal! Tema on meid teinud ja tema omad me oleme, tema rahvas ja tema karjamaa kari." Üheskoos oldi tänulikud Issandale armu eest, mida Meinhard on oma eluteel võinud kogeda. Vaadates tagasi eluteele, võis Meinhard kinnitada, et Jumal on kinkinud kordaminekut ka keerulistes olukordades, hoidnud ja kandnud.

 

Otepää kogudus investeerib noorsootöösse

Otepää kogudus ehitab ja laiendab tegevust, eriti just lastetöö osas. Reedeti kogunevad lastetundidesse lasteklubi lapsed ja uuest aastast avati ka väikelaste rühm, kus on ühe-kahe aastased koos emade ja isadega. Rühma veab Lea Meri, kellele tuleb appi abikaasast pastor Margo Meri.

otepaa1otepaa2

Nädalavahetusel olid külas Elva noored, kes pühapäevasel jumalateenistusel teenisid kaasa ülistusega ning oma isikliku tunnistuse andis Miikael Tamm, kes rääkis oma usuelu kogemusest ning kiitis PLL-i (Piiblilugemise laagrid). 

otepaa3

Kogudust külastas veel Liidu Noorsootöö Keskuse tegevjuht Pille Havakats, kes julgustas kogudust teenima oma kogukonda erinevatel viisidel ning andis ülevaate Liidu noorsootöö positiivsetest arengutest ja jagas veel Liibanonis toimunud EBF-i laste- ja noortejuhtide konverentsi muljeid.

Loe edasi: Otepää kogudus investeerib noorsootöösse

Päeva kirjakoht: Ps 36:1-13
Nädala moto: Kolmainu Jumal

kutse kool KEILA 20 1200x848