Kodulehe suunaja

Ordineerimistalitus Käina baptistikoguduses

Käina pastor Siim Kask. Foto: E. Veevo11. septembri varasel pealelõunal kogunes Hiiumaal Mäeltse külas asuvasse Käina Baptistikoguduse palvelasse hulk inimesi Käinast, teistest Hiiumaa kogudustest ja kaugemaltki, et elada kaasa Siim Kase ordineerimisele Käina Baptistikoguduse pastoriks.

Siim Kask abikaasa Etheliga. Foto: E. VeevoJumal pani Käina koguduse Siimule südamele juba mitmeid aastaid tagasi, üsna kohe peale perega Hiiumaale kolimist. Esialgu käis ta Käinas ühel pühapäeval kuus, kuid 2012-l aastal  otsustas kogudus kutsuda Siimu kauaaegse pastori Meinhard Elmi järeltulijaks.  Sellest peale ongi Kaskede pere – Siim, abikaasa Ethel ja nende neli last teeninud kaasa Käina Baptistikoguduse töös.

Lisaks ordineerimistalitusele õnnistati ka Siimu ja Etheli noorimat poega Raimondit.

Jumalateenistusel teenisid sõnalises osas Eesti EKBK Liidu Hiiumaa priikonna vanem, Kärdla Baptistikoguduse pastor Tarmo Kähr ja EEKBK Liidu president Erki Tamm. Muusikaga teenis kaasa vanamuusikaansambel „Tuli taevast“.

Soovime Siimule ja tema perele rohkeid õnnistusi ja Jumala tarkust Tema riigi töös!

Aastapäevateenistusele kogunenud rahvas. Foto: E. Veevo Ordineerimistalituse õnnistuspalve. Foto: E. Veevo Raimonile palus õnnistust ka vanaisa Endel. Foto: E. Veevo Muusikat tegi ansambel "Tuli taevast". Foto: E. Veevo

Ridalas seati pastori kohustesse Ethel Suurküla

Seitse aastat Ridala kogudusetöö eest vastutanud Ethel Suurkülale paluti 12. juunil õnnistust pastoritöö kohustuste kandmiseks, milleks kogudus ta on valinud. 

Ethel ühines Ridala kogudusega juba 1988. aastal, kui ta suunati Ridala sovhoosi raamatupidajana tööle. Seal kohtus ta ka oma tulevase abikaasa, Eedi Suurkülaga. Koos on teenitud koguduses ja kogukonnas. Etheli ja Eedi peres on tütar Kätriin-Eliis ja poeg Henri, kes on abielus Katiga.

Ethel Suurküla Ridala kantslisHead sõnad teenimistööle kaasa president Erki Tammelt Õnnistust Ethelile ja Eedile perega palusid Pärnu Immanueli koguduse pastor ja EKB Liidu vanematekogu esimees Joosep Tammo, EKB Liidu president Erki Tamm ning kauaaegne Ridala koguduse pastor isa Aare TammÕnnitlemas pikaaegne Ridala koguduse pastor Voldemar Kaasik

Valga Betaania koguduses seati pastori ametisse Otto Aavistu

Nelipühal, 15. mail, seati ametisse Valga Betaania koguduse uue pastorina Otto Aavistu (46). Jumalateenistusel kõneles EKB Liidu lõuna piirkonna vanem Leho Paldre, pikaaegne Valga Betaania koguduse pastor Üllas Linder ning president Erki Tamm.

Otto Aavistule ulatab lilled Eesti EKB Liidu predisent Erki Tamm

Rohkem pilte sellest päevast saab vaadata Tõnu Toomla galeriist.

Leisi koguduse 74. aastapäev

Leisi koguduse palvalaVaade aastapäevateenistuselePeale teenistust oli ka ühine armastussöömaaeg

Leisi kogudus Saaremaal pühitses 30. juunil 74. aastapäeva. Juba koguduse algusest peale on Saaremaa põhjapiirkonna kogdustel olnud tihedad sidemed Hiiumaa kogudustega. Nii oli ka sel korral Leisis Hiiumaalt külla tulnud Kärdla koguduse pastor Tarmo Kähr ning õed Ellen Tüür, Saale Luup ning Leili Liit. Aastapäeval tervitasid Leisi kogudust Anatoli Mets, Rando Metsamaa ja õed Sõnajalad Saaremaalt. Hiiumaa tervitused andsid edasi Ellen Tüür, Leili Liit ning jutluse pidas Tarmo Kähr. Lauluga aitasid päeva kordaminekule kaasa Leisi koguduse õed, Rando Metsamaa ning Viivi ja Siiri Sõnajalg. Kuigi kogudus on väike, on Jumal suur ja ustav - Temale võisime sel kaunil päeval tuua kiitust ja tänu!

Laulavad Leisi õed  Tervitab Ellen TüürLaulavad Viivi ja SiiriPastor Tarmo Kähr

Rohkem pilte võib vaadata Kärdla koguduse kodulehe pildigaleriist!

Rakvere jõulumaa 3D seiklus Iisraeli

12.-16.detsembrini muutuvad Rakvere Karmeli koguduse (Koidula 15) hoov ja ruumid sajanditetaguseks Iisraeliks. Tegemist on lasteüritusega, mille käigus saavad mudilased teada, kust on pärit jõulud ja miks me neid igal aastal tähistame.

Põnevasse seiklusse juhatavad meid vahvad jõulutegelased, läbi 3D prillide jõuamegi otse Iisraeli jõulusündmuste sisse. Seikleme Iisraelis ringi ning vaatame ja osaleme sündmustes, mis toimusid umbes 2000 aastat tagasi. Ja nagu seiklustes ikka, on ka seekord varuks üllatusi.

*45 minuti* jooksul räägitakse lastele lõbusalt ja mänguliselt jõulusündmuste lugu. 

info: http://www.karmel.ee/page.php?page=INFOTAHVEL

Koguduse lastetöö juht ja jõulumaa eestvedaja Maria Kingsepp paneb käe külge igal pool.

3Dseiklus Maria3Dseiklus

Lõuna-Eesti piirkonna lastepäev Otepääl

LP Otepaa2012-1

Laupäeval, 26. mail toimus Otepää Evangeelses Vabakoguduses Palverändur lastepäev, kuhu oli kogunenud üle 100 lapse erinevatest kogudustest: Tartu Kolgatalt, Tartu Salemist, Elvast, Elva Annikoru tööpunktist, Otepäält, Kohtla-Järvelt, Antslast ja Tõrvast. Lastepäev algas rõõmsa laulusaatel kiites ühise Jumalalaste perena Taevaisa, millele järgnesid rühmatööd, meisterdamised, muusikakoda, atraktsioonid batuudil ja osadus piknikulauas. Kuid lastepäeva lõpuosas oli kõigile varuks tõeline üllatus - Eesti Lastemisjoni poolt korraldatud nukuteatri etendus "Sakkeusest", mis lõppes ühise tänu ja kiituselauluga Jumalale. Täname EEKBK Liidu Noorsootöö Keskuse juhatajat Pille Havakatsi, EEKBK Liidu muusikasekretäri Tähti Lehtsaart, Eesti Lastemisjoni kaastöölisi, abilisi Tartu 3D, Tartu Salemi, Kohila ja Elva kogudustest, kõiki abilisi, vabatahtlike ja kaaspalvetajaid. Kuid eriliselt täname Margo & Lea Merit ja nende peret, kes juba teist aastat on organiseerinud sellise toreda pühapäevakooli aastat kokkuvõtva ürituse. Jumal õnnistagu nende ettevõtmisi ja teenimist Otepää kogukonnas. Rohke laste osavõtt sellest üritusest kinnitab taas, et see võiks saada lausa iga-aastaseks traditsiooniks.

Loe edasi: Lõuna-Eesti piirkonna lastepäev Otepääl

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017